Jak dobrze zaprojektować stronę internetową szkoły

Cel jest prosty – nowocześnie wyglądająca strona internetowa; taka, który jest łatwa w nawigacji i sprawia, że ​​rodzice i reszta szkolnej społeczności chcą do niego wracać. 

Z obserwacji i własnego doświadczenia wiem, że rodzice często w pośpiechu potrzebują znaleźć informacje kontaktowe w witrynie szkolnej, ale często kończy się wyszukiwaniem w google? A co z rodzicem, który przegląda Twoją witrynę na telefonie i spędza więcej czasu na zmianie rozmiaru strony poprzez przeciąganie i powiększanie, niż na docelowych informacjach?

Stworzenie dobrze zaprojektowanej szkolnej strony internetowej to nie tylko efektowne zdjęcia, prezentacje multimedialne i ładne kolory. Chodzi również o to, jak dobrze witryna działa dla pracowników szkoły, rodziców i dzieci.

  • Czy odwiedzający mogą szybko i łatwo znaleźć to, czego szukają?
  • Czy strona zachęca do dialogu?
  • Czy Twojemu personelowi łatwo jest zarządzać stroną?

Każdy ma pomysły – również ja – na to, co stanowi efektywny projekt strony internetowej. Oto pięć kluczowych elementów, o których pamiętam podczas planowania i projektowania witryny:

1. Użyteczna strona główna

Nakierowanie odwiedzających do następnego kliknięcia, szybko i czysto, bez częstego przewijania i manewrowania. Z pewnością dobra strona główna powinna wyglądać świetnie i być atrakcyjna – w wielu pakietach CMS jest wbudowanych kilka świetnych szablonów – ale jeśli odwiedzający zbyt długo pozostają na stronie głównej, prawdopodobnie są zdezorientowani.

  • Zachowuję prostotę – często najlepszy projekt to prosty projekt. Jednym z typowych błędów, które popełniane są przez wiele szkół, jest próba umieszczenia zbyt dużej ilości treści na swojej stronie głównej. Najlepsze strony główne są łatwe do odczytania i szybko prowadzą do odpowiednich informacji.
  • Szybkie łącza – Szybkie linki mogą pomóc w docieraniu do istotnych informacji oszczędzając czas czytelników, szybko przenosząc ich tam, gdzie chcą.
  • Strony z wiadomościami i kalendarzem wydarzeń – Kalendarz szkolny jest koniem roboczym komunikacji szkolnej, więc upewnij się, że jest dobrze widoczny i zawsze aktualny. Wiadomości ze szkoły i dystryktu powinny być świeże. Jeśli odwiedzający zobaczą nieaktualne wiadomości, raczej nie wrócą tak szybko.
  • Obrazy – Obrazy to przyjemny wizualny sposób informowania rodziców o nowych, ważnych wydarzeniach szkolnych.

2. Projektowanie responsywne

Projekt responsywny (tj. Przyjazny dla urządzeń mobilnych) jest kluczowym elementem nowoczesnego projektu strony internetowej szkoły. Oznacza to, że do Twojej witryny internetowej można uzyskać dostęp za pomocą wielu różnych urządzeń mobilnych. Dobry responsywny projekt zapewnia czytelność i użyteczność każdej strony internetowej na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie lub smartfonie. Automatycznie zmienia rozmiar i formatuje strony, aby wyeliminować irytujące i czasochłonne powiększanie i przeciąganie, które stanowią bariery dla odwiedzającego.

Szkolną witrynę internetową, która zawiera responsywny projekt, można udostępniać i przeglądać za pośrednictwem łączy e-mail lub witryn mediów społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook, do których obecnie uzyskuje dostęp ponad połowa użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Upewnij się, że Twoja witryna jest responsywna . W przeciwnym razie, jeśli witryna Twojej szkoły nie jest skonfigurowana dla użytkowników mobilnych, nie będą jej odwiedzać, a tym bardziej używać jej jako zwykłego sposobu komunikowania się ze szkołą.

Projekt responsywnej strony internetowej szkoły

3. Spełniam wymagania dotyczące dostępności witryny

Ostatecznie witryna szkoły będzie zgodna ze standardem WCAG 2.1. Więcej informacji można znaleźć w artykule „ WCAG 2.1 i co to oznacza dla zgodności witryny internetowej szkoły ”. Niektóre z tych pozycji są związane z koniecznością wykonania kilku kroków przed opublikowaniem strony internetowej, a inne mogą wymagać zasobów technicznych w celu dostosowania szablonu witryny.

4. Dobrze zorganizowana nawigacja

Intuicyjna, zorganizowana nawigacja to klucz do użyteczności szkolnej strony internetowej. Dlatego w organizacji stron internetowych zalecam stosowanie reguły 7-Link. Zorganizuj nawigację i pod-nawigację za pomocą siedmiu łączy. Badania pokazują, że ludzie najczęściej podejmują decyzję, gdy mają siedem lub mniej linków do wyboru. Więcej może być przytłaczające.

5. Usprawnione popularne strony

Oprócz zawsze popularnego kalendarza szkolnego, zwróć szczególną uwagę na popularne strony w swojej witrynie. Możesz je łatwo określić za pomocą szybkiej analizy analitycznej za pomocą Google Analytics . Te obszary treści są bardzo popularne w każdej szkolnej witrynie internetowej.

  • Kalendarz – upewnij się, że kalendarz szkolny jest łatwo dostępny, zawiera dokładne, aktualne informacje i jest łatwy w użyciu.
  • Katalog kontaktów – ułatw każdemu znalezienie informacji kontaktowych dla wszystkich w Twojej szkole. Katalog kontaktów ukryty w witrynie internetowej jest powszechną frustracją, którą można łatwo naprawić na wielu szkolnych witrynach internetowych. Upewnij się, że kontakt jest aktualny. (Jeśli pracownicy odchodzą lub przejmują nowe obowiązki, zaktualizuj je.)
  • Strony szkolne – ułatw rodzicom i uczniom przechodzenie do ich indywidualnych stron szkolnych. Można to osiągnąć za pomocą nawigacji na wysokim poziomie.

Efektywny projekt strony internetowej szkoły to oczywiście znacznie więcej niż te pięć elementów, ale stanowią one doskonałą podstawę do zaprojektowania nowej witryny internetowej lub sprawdzenia, gdzie plasuje się Twoja obecna witryna.

Ważne jest, aby strona była dobrze zorganizowana i zawierała świetną stronę główną, była łatwa w przeglądaniu i była połączona ze środowiskiem mediów społecznościowych. Jak Twoja szkoła wypada pod względem efektywnego projektu strony internetowej szkoły?

Co działa dobrze?

Pomyśl o tym, co rodzic chce zobaczyć, odwiedzając witrynę internetową szkoły swojego dziecka?

Spróbuj pokazać różne interaktywne zdjęcia, na przykład uczniów podczas zabawy lub uczniów z nauczycielami w klasie.

Skoncentruj się na wszystkich drobiazgach, które sprawiają, że Twoja szkoła jest świetna, a co najważniejsze, pokaż, jak szczęśliwi są uczniowie, gdy są w szkole. Bądź autentyczny dzięki temu podejściu.

Podczas nawigacji pomyśl o rzeczach, na których najbardziej zależy rodzicom. Na przykład najlepsze rozwiązania do projektowania witryn edukacyjnych będą miały łatwo dostępną funkcję kalendarza. Wydaje się to oczywiste, ale w rzeczywistości kalendarz jest często pomijany. Jasne i proste: to naprawdę jedna z najważniejszych cech dla rodziców, którzy chcą wiedzieć o przerwach, wakacjach, egzaminach i imprezach szkolnych.

Podziel się swoim sukcesem. Czy Twoja szkoła ma budynek z piękną architekturą?  Czy szkoła zdobywa dużo medali na zawodach? Pozwól odwiedzającym zobaczyć korzyści od pierwszego kliknięcia.

Rozszerz swoją markę edukacyjną za pomocą kolorów, kształtów i obrazów

Kolory i kształty to definiujące markę aspekty każdej firmy, w tym placówek edukacyjnych. Branding jest niezbędny i ważny niezależnie od odbiorców, niezależnie od tego, czy jest to szkolnictwo wyższe, podstawowe / średnie czy narzędzie do nauki online. Wizualne wskazówki mogą pomóc ci pokazać, kim jesteś i o co ci chodzi. To sprawia, że ​​zapadasz w pamięć i jest miłym dodatkiem do projektu Twojej witryny.

Wypowiedz słowa, które musisz powiedzieć, używając kolorów i kształtów, które wspierają Twoją ogólną tożsamość, a następnie pozwól marce mówić sama za siebie.

Edukacja to dziedzina, w której się specjalizujesz, a witryna powinna wspierać Twoje ogólne cele. Dokonywanie inteligentnych wyborów projektowych może wzmocnić Twoją markę i podnieść atrakcyjność, zarówno dla potencjalnych i obecnych uczniów, jak i rodziców i pracowników.

Dobrze zaprojektowana strona internetowa jest istotną częścią każdego przedsięwzięcia edukacyjnego, niezależnie od rodzaju oferowanej wiedzy lub pożądanych odbiorców, do których próbujesz dotrzeć. Teraz, gdy już dotarłeś do książek, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych, nadszedł czas, aby zatrudnić eksperta, który ożywi Twoją wizję.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Recent Posts
About

Pellentesque id velit ut ligula maximus gravida venenatis in turpis. In eu lacinia libero. Aenean nec aliquet dui. Sed tristique convallis sapien, semper porttitor mauris scelerisque et. 

Recent Projects
Newsletter
Subscribe for our monthly newsletter to stay updated