Co sprawia, że witryna internetowa jest dobra?

Przeglądałeś ostatnio strony internetowe szukając potrzebnych informacji i pomyślałeś: „wow, to nie jest łatwe”.

Dość łatwo możesz odróżnić „dobrą witrynę” od „złej witryny”. W ciągu pierwszych kilku sekund od odwiedzenia nowej witryny Twój mózg analizuje czas wczytywania, projekt, nawigację, fotografię i zawartość, a także porównuje wrażenia z wcześniejszych witryn.

Czy ta witryna ładuje się szybko? Czy działa dobrze na moim urządzeniu mobilnym? Czy mogę znaleźć to, czego szukam? Czy to jest atrakcyjne wizualnie?

Moim planem jest zwiększenie znaczenia strony internetowej Twojej szkoły, placówki. Jeśli trudno było znaleźć treści lub witryna nie działała dobrze na urządzeniach mobilnych – trzeba coś z tym zrobić.

Co sprawia, że witryna internetowa szkoły jest dobra?


> Unikalny, przystępny projekt

Sam projekt strony internetowej jest pierwszym elementem dobrej szkolnej strony internetowej. Dziewięćdziesiąt cztery procent pierwszych wrażeń jest związanych z projektem, co oznacza, że ​​nowi i powracający użytkownicy witryny internetowej podejmują w ułamku sekundy decyzje dotyczące Twojej szkoły wyłącznie na podstawie wyglądu. Zalecam przeprojektowywanie witryny co trzy lata, aby nadążyć za stale zmieniającymi się oczekiwaniami odwiedzających.


> Projekt mobilny

W większości szkół średnio około 50–60% całkowitego ruchu w witrynie pochodzi z urządzeń mobilnych – i nie powinno dziwić, że projekt zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych jest niezbędny, aby mieć „dobrą szkolną witrynę internetową”. Rodzice i uczniowie albo są w ruchu, albo korzystają z wielu urządzeń, więc zapewnienie mobilności staje się koniecznością.


> Szybkie ładowanie strony

Szybkość witryny odgrywa kluczową rolę w tym, czy rodzic potencjalnego ucznia trafi do Twojej witryny. Może się zdarzyć, że odwiedzający opuszczą witrynę, jeśli wczytanie zajmie więcej niż 5-10 sekund.

W przypadku większości szkół największym problemem związanym z czasem wczytywania jest czas wczytywania zdjęć. Jeśli chcesz skrócić czas ładowania swoich stron internetowych, rozważ następujące wskazówki dotyczące optymalizacji zdjęć w witrynie:

Eksportuj obrazy w rozmiarze, w jakim będą wyświetlane w Twojej witrynie: Skoncentruj się na rozmiarze obrazu i uzyskaniu odpowiednich wymiarów. Przesyłanie zdjęcia o szerokości 7000 pikseli dla miniatury o szerokości 200 pikseli nie jest konieczne i spowalnia szybkość witryny. Przed przesłaniem możesz również uruchomić swoje obrazy za pomocą bezpłatnego narzędzia do kompresji, takiego jak tinyPNG lub CompressorIO.

Przesyłaj tylko obrazy w rozdzielczości 72 dpi: chociaż 300 dpi w druku poprawia jakość obrazów, nie będzie to miało znaczenia w Internecie. To dostosowanie, które można łatwo wprowadzić w programie Photoshop.

Zmniejsz liczbę obrazów: chociaż obrazy są świetne, po prostu zmniejszenie liczby obrazów używanych na każdej stronie witryny może przyspieszyć działanie witryny.
Jeśli zmiana rozmiaru i optymalizacja obrazów po prostu go nie przycina, być może będziesz musiał myśleć nie tylko o treści. To, w jaki sposób i gdzie jest hostowana Twoja witryna, jest potencjalnie największym czynnikiem wpływającym na czas ładowania witryny. Szybki i bezpieczny hosting jest jednym z najważniejszych elementów udanej witryny internetowej.


> Prosta nawigacja

Sposób, w jaki ustawisz nawigację i strukturę treści witryny, aby zapewnić prostą i przyjemną obsługę, może znacznie wpłynąć na jej sukces.

Treści, których odwiedzający Twoją witrynę potrzebują i chcą znaleźć, nie powinny być ukrywane.
Używaj prostego języka. Używanie żargonu lub nietypowych terminów może zmylić odwiedzających witrynę.
Użyj nawigacji narzędziowej, aby zapewnić szybki dostęp do kluczowych stron, takich jak portale społecznościowe.
Skoncentruj się na wyszukiwaniu w witrynie. Dzisiejszy użytkownik witryny jest przyzwyczajony do tego, że może „wyszukiwać” to, czego szuka, w taki sam sposób, jak w Google, Amazon czy Netflix. Umieszczenie wyszukiwania na pierwszym planie w witrynie umożliwia odwiedzającym znalezienie potrzebnych informacji.
Jeśli zastanawiasz się, czy nawigacja w Twojej witrynie robi wrażenie, przetestuj to sam! Zrób listę ważnych pytań, które często zadają rodzice, nauczyciele i zobacz, jak łatwo (lub trudno) znaleźć odpowiedzi.


> Treści informacyjne i zachęcające nagłówki

Podczas gdy dobry projekt może natychmiast zachęcić odwiedzających do pozostania w witrynie, to treść, która wypełnia projekt, ostatecznie sprzedaje Twoją szkołę. Treść serwisu składa się z dwóch kluczowych elementów: treści wizualnej i treści pisemnej.

Treści wizualne mają postać zdjęć, filmów, elementów graficznych i projektowych oraz infografik.
Treść pisemna to oczywiście tekst, którego używasz do opowiadania swojej historii w całej witrynie. Ma to postać propozycji wartości, wezwań do działania, akapitów, list, wiadomości, nagłówków, blogów itp.
Chociaż możesz pomyśleć „To oczywiste, już to wiem!” – Zaczekaj!

Chociaż rodzaje treści, których możesz użyć w swojej witrynie, są oczywiste, sposób ich wykorzystania może nie być taki oczywisty. Dzisiejsi odwiedzający witrynę nie czytają Twoich treści, tylko je skanują – zwłaszcza jeśli odwiedzają je na urządzeniu mobilnym. Dlatego zapewnienie, że strony internetowe nie są wypełnione akapitami małej czcionki testowej, ma kluczowe znaczenie.


> Bezpieczny hosting

Chociaż hosting wpływa na szybkość witryny, ma również wpływ na inne elementy – takie jak prywatność i bezpieczeństwo danych. W wirtualnym świecie niestety obserwujemy zwiększoną liczbę cyberataków na szkolne i okręgowe witryny internetowe.


> Aktualizacje

Sercem każdej dobrej witryny internetowej jest strategia, projekt i zawartość. Jeśli chcesz, aby strona internetowa działała i wyglądała świetnie, potrzebujesz systemu zarządzania treścią (CMS), który ułatwi jej utrzymanie.

Podsumowanie
Elementy dobrej szkolnej strony internetowej rozciągają się od przyciągającego wzrok i przystępnego projektu po treść, która ją wypełnia i platformę, która ją obsługuje. Te elementy są ściśle ze sobą splecione i ważne jest, aby wszystkie z nich zostały uwzględnione na stronie internetowej szkoły w 2021 roku i później.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Recent Posts
About

Pellentesque id velit ut ligula maximus gravida venenatis in turpis. In eu lacinia libero. Aenean nec aliquet dui. Sed tristique convallis sapien, semper porttitor mauris scelerisque et. 

Recent Projects
Newsletter
Subscribe for our monthly newsletter to stay updated