Co sprawia, że ​​witryna internetowa szkoły jest dobra?

Szkolne strony internetowe, które przedstawiają informacje w przejrzysty sposób i są przyjazne dla użytkownika, ułatwiają rodzicom, uczniom i personelowi znalezienie tego, czego szukają. Obejmuje to aktualności, kalendarz nadchodzących wydarzeń, archiwum, galerie, ważne odnośniki szkolne i społecznościowe.

eSchoolView tworzy dobre strony internetowe

Podczas tworzenia szkolnej witryny internetowej należy pamiętać o tym, że musi być intuicyjna i praktyczna. Oprócz ułatwienia rodzicom i innym zainteresowanym stronom znajdowania informacji, powinno również zintegrować się z istniejącymi procesami szkolnymi, aby uprościć pracę. Możesz zyskać na czasie, ograniczyć wysiłek i wyeliminować stres, które często towarzyszą administratorom szkolnych witryn internetowych.

Jakie funkcje powinieneś umieścić na stronie internetowej i jak pomagają one w wypełnianiu ogólnej misji szkoły? Oto niektóre cechy dobrych edukacyjnych witryn internetowych, które usprawniają komunikację i zapewniają szkołom cenne korzyści.

Prosta nawigacja i łatwe do znalezienia odpowiedzi.

Jedną z najważniejszych cech dobrej strony internetowej – edukacyjnej lub innej – jest prosty układ, który pozwala na intuicyjną nawigację i łatwe do znalezienia odpowiedzi. Chcesz, aby każdy potencjalny użytkownik mógł znaleźć to, czego szuka. Aby to zrobić, musisz upewnić się, że masz projekt z przejrzystymi menu nawigacyjnymi.

Osiąga się to poprzez posiadanie różnych sekcji witryny internetowej szkoły, z których każda dotyczy ważnych tematów. Na przykład sekcja lekkoatletyki, która osiąga super wyniki powinna mieć osobne miejsce w menu.

Szybkie łącza dla uczniów i rodziców zapewniają im aktualne informacje o nadchodzących datach egzaminów, zebrań, zawodów, wycieczek.

Projekt i nawigacja odnoszą się również do możliwości, jakie witryna ma w zapleczu dla administratorów. Informacje na stronie internetowej Twojej szkoły muszą być stale aktualizowane, aby były przydatne.

Usprawnione procesy dzięki formularzom online
Sekretariat nieustannie zmaga się z wysyłaniem, otrzymywaniem, wypełnianiem i zapisywaniem różnych formularzy dla ucznia. Niektóre szkoły nadal wymagają od rodziców wypełniania dokumentów każdego lata przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby zaktualizować dane kontaktowe w nagłych wypadkach, dokumentację medyczną, formularze zgody na reklamę i nie tylko.

Proces ten nie tylko zajmuje rodzicom czas, ale sortowanie formularzy obciąża również personel szkoły. Tworząc formularze online, jesteśmy w stanie natychmiast zauważyć wzrost produktywności i wydajności pracy szkoły.

Wynajem sali gimnastycznej, klas, pomieszczeń

Narzędzie do zarządzania obiektami wbudowane w witrynę pomaga organizować rezerwacje, dzięki czemu można uniknąć konfliktów i odciążyć personel. Jednocześnie technologia ta zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby zmaksymalizować wykorzystanie obiektu, zwłaszcza przez grupy zewnętrzne, jako sposób na pozyskanie funduszy dla szkoły.

Twoja strona internetowa powinna mieć możliwość otrzymywania zapytań i rezerwacji do wykorzystania w placówce. Dobra witryna szkolna zawiera zasady wynajmu obiektów, które określają opłaty. Ponadto witryna powinna zawierać szczegółowe informacje o dostępnych miejscach, takie jak pojemność sali gimnastycznej, aby potencjalni najemcy mieli informacje potrzebne do rezerwacji online.

Jeden zautomatyzowany proces zarządzania obiektem ma ogromne znaczenie dla personelu szkoły, a jednocześnie czyni go łatwiejszym i wygodniejszym dla najemców.

Responsywność strony

Liczba osób korzystających z Internetu za pomocą urządzenia mobilnego jest obecnie większa niż liczba osób korzystających z komputera stacjonarnego. W rezultacie ważne jest, aby szkoły miały witrynę internetową, która reaguje na urządzenia mobilne. Użytkownicy powinni mieć możliwość łatwego wywoływania Twojej witryny i przechodzenia do poszukiwanych informacji bez konieczności ciągłego powiększania.

Dostępność w ruchu zapewnia uczniom, rodzicom i personelowi dostęp do ważnych informacji szkolnych z dowolnego miejsca.

Mając na uwadze swoje unikalne potrzeby, będziemy w stanie stworzyć skuteczną witrynę internetową, która zapewni wartość, a jednocześnie będzie zawierała najnowocześniejsze funkcje. Prosta nawigacja, mobilność i automatyzacja podstawowych procesów poprawia efektywność szkoły i ułatwia każdemu znalezienie tego, czego potrzebuje w Twojej witrynie. Zapraszam, Cezary – https://fajnestronki.pl , tel. 723 897 862, e-mail: kontakt@fajnestronki.pl

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Recent Posts
About

Pellentesque id velit ut ligula maximus gravida venenatis in turpis. In eu lacinia libero. Aenean nec aliquet dui. Sed tristique convallis sapien, semper porttitor mauris scelerisque et. 

Recent Projects
Newsletter
Subscribe for our monthly newsletter to stay updated